Tatra Running – biegiem przez góry z trenerem

Wczoraj w Zakopanem zakończyła się kolejna edycja obozu biegowego Tatra Running. Grupa ponad 20 miłośników biegania przez 5 dni trenowała w pięknej scenerii polskich i słowackich Tatr pod okiem m. in. doświadczonych zawodników, trenerów, dietetyka czy fizjoterapeuty. W gronie prowadzących znaleźli się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski w biegach (Kuba Wiśniewski i Mariusz Giżyński), mistrz kraju w triathlonie i ekspert w zakresie odżywiania (dr Jakub Czaja), czy V-ce Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Polski w skialpinizmie oraz Młodzieżowa Mistrzyni Polski w Biegach Górskich (Magdalena Derezińska-Osiecka).

Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wi_niewska (2)

Poza codzienną pracą nad wytrzymałością czy techniką biegu, trenerzy prezentowali odpowiednie ćwiczenia rozgrzewające, rozciągające czy relaksacyjne, uczyli jak poprawić core stability i propriocepcję oraz przeprowadzili trening wytrzymałości tlenowej wraz z badaniem poziomu zakwaszenia we krwi uczestników. Pokazali nawet jak prawidłowo mieszać (mieszać, nie wstrząsać) energetyki Vitargo, które dodawały potrzebnych sił na tatrzańskich ścieżkach. Każdy z uczestników skorzystał również z indywidualnych konsultacji z dietetykiem i fizjoterapeutą – można wręcz powiedzieć, że niektórzy wyszli z tych spotkań odmienieni :)

Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wi_niewska (17)

W każdym treningu uczestniczyło zawsze 2-3 trenerów, przez co każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie tempo. Najwięcej jednak z obozów Tatra Running skorzystać mogą średniozaawansowani biegacze – z jednej strony dadzą radę codziennym biegom w terenie górskim, z drugiej: dowiedzą się wielu ciekawostek dotyczących treningu czy odpowiedniej diety, które w przyszłości pozwolą im stać się lepszymi i zdrowszymi sportowcami.

Jeszcze tylko przez tydzień można zapisywać się na pierwszy alpejski obóz biegowy Tatra Running w szwajcarskim Sankt Moritz (http://www.tatrarunning.pl/oboz-wysokogorski-w-st-moritz-szwajcaria).

stmoritz1

To właśnie tu do najważniejszych imprez przygotowują się najlepsi zawodnicy na świecie. Treningi w tak doskonałych warunkach i przepięknej scenerii z pewnością zostaną w pamięci na długie lata, a forma wypracowana na wysokości ok. 2000 m n.p.m. z pewnością pomoże bić własne rekordy po powrocie na niziny!

Foto: Aleksandra Szmigiel-Wiśniewska / Piotr Kosmala

Tatra Running - fot. P.Kosmala (4) Tatra Running - fot. P.Kosmala (1) Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wi_niewska (18) Tatra Running - fot. Aleksandra Szmigiel-Wi_niewska (7)

Komentarze są wyłączone.