Jedziemy na Mistrzostwa Świata!

Na początku roku, po kilku dniach intensywnych zmagań w wybitnie zimowych warunkach, TRAILteam sięgnął po tytuł Mistrzów Europy w rajdach przygodowych. Po miesiącach oczekiwania, nadeszła wreszcie pora na odebranie nagrody – aktywne wakacje w ciepłych krajach.

Już za niespełna 2 miesiące Justyna Frączek, Maciek Dubaj, Maciek Mierzwa i Łukasz Warmuz wyruszą na Kostarykę, gdzie na początku grudnia rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Adventure Racing. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to najbardziej ekspedycyjny rajd w historii Mistrzostw, a zespoły będą mogły korzystać jedynie z wcześniej przygotowanego sprzętu, bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Przed zawodnikami SPORTOVIA SALEWA TRAILteamu czeka nie lada wyzwanie – ok. 800 km trasa rajdu będzie wiodła od wybrzeża Oceanu Spokojnego (i granicy z Nikaraguą) do Oceanu Atlantyckiego (przy granicy z Panamą). Całość będzie podzielona między innymi na takie dyscypliny jak rowery górskie, trekking, rafting, kajaki (rzeczne i morskie), a wszystko to oczywiście na orientację, non-stop od startu do mety. Zwycięzcy są spodziewani w czasie ok. 120 godzin, a limit na pokonanie całej trasy wynosi 9 dni.

Warto wspomnieć, że dystans to nie jedyne wyzwanie. Sporą trudnością będzie zróżnicowany klimat – upały i ponad 90% wilgotność powietrza na wybrzeżu, przez chłód w nocy i rozrzedzone powietrze na większych wysokościach (trasa „zahaczy” na pewno o ok. 3800 m n. p. m.) po ulewne deszcze, które mogą występować w zasadzie wszędzie. Dodatkową atrakcją będzie dzika przyroda – podrażniające skórę rośliny, jadowite pająki, węże, małpy, jaguary (!!), żółwie, delfiny czy wieloryby.

Na starcie zawodów stanie ok. 70 zespołów z 30 krajów, a to może oznaczać tylko, że rywalizacja będzie bardzo ciekawa i zacięta. Już teraz zapraszamy do śledzenia poczynań zespołu na profilu: http://www.facebook.com/TRAILteam. Emocje gwarantowane!

fineartamerica.comFoto: fineartamerica.com