Ostatnie przygotowania przed Mistrzostwami Świata

Drużyna SPORTOVIA TRAILteam w składzie: Justyna Frączek, Maciek Dubaj, Maciek Mierzwa i Łukasz Warmuz długo czekała na upragnione, aktywne wakacje w ciepłych krajach. Wygrana w styczniowych Mistrzostwach Europy w Adventure Racing stała się przepustką do zawodów na najwyższym szczeblu – Mistrzostw Świata na Kostaryce.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne mistrzostwa będą najbardziej ekspedycyjnym rajdem w historii. Zespoły będą mogły korzystać jedynie z wcześniej przygotowanego przez siebie wyposażenia, bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz, a to spore utrudnienie. Nasi zawodnicy przyznają jednak, że brak supportu wymaga skuteczniejszej i bardziej przemyślanej strategii działania, a do tego stwarza równe szanse wszystkim zespołom, niezależnie od posiadanego sprzętu czy obsługi. W takich warunkach „nasi” radzą sobie jeszcze lepiej.

Dyscypliny, z jakimi przyjdzie się zmierzyć zawodnikom, to m. in. rowery górskie, trekking, rafting i kajaki (rzeczne i morskie). W skrócie – każdy mięsień może się przydać. O ile Polacy czują się mocni pieszo czy na rowerze, o tyle długie odcinki kajakowe (ponad 200 km) zmobilizowały ich do wytężonych, wodnych treningów (głównie krakowskim odcinkiem beste online casino Wisły) oraz do zaopatrzenia się w żagle, pompki do kajaków i wózki do ich przewozu. Żagli wprawdzie dopiero uczą się używać, ale dużo czytają i szybko się uczą, więc powinno się udać:)

Ostatni tydzień przed wylotem to już przede wszystkim logistyka: co jeszcze dokupić, co zabrać, a co zostawić i – przede wszystkim – jak to wszystko upchnąć do samolotu… Łukasz uważa nawet, że jeśli cali, zdrowi i z kompletnym sprzętem dotrą na linię startu, to dalej już jakoś pójdzie! Nic dziwnego skoro na miejscu czekają takie widoki:

manuel antonio 1
Foto infocostarica.com

Start zawodów – 2 grudnia rano, choć zespoły zlatują na Kostarykę kilka dni wcześniej (rejestracja, kontrola sprzętu i wyczekiwane informacje o trasie rajdu).

Już teraz zapraszamy do śledzenia relacji live z zawodów na profilu: http://www.facebook.com/TRAILteam!