Maraton Beskidy na ostatniej prostej! TRAILteam startuje gratis!

Dla wszystkich, którzy nie zakończyli jeszcze tego sezonu biegowego, mamy bardzo ciekawą propozycję. W drugi weekend listopada obędzie się Maraton Beskidy.

Kolejny raz zorganizowaliśmy dla Was GRATISOWY PAKIET STARTOWY. Tym razem jest szczególnie interesujący, bo poza opłatą wpisową obejmuje również nocleg 11/12.11 wraz z kolacją i śniadaniem. Ale trzeba wykazać się szybkością – mamy tylko 4 wolne miejsca! Wystarczy wysłać krótką informację na adres piotr@trail.pl, założyć profil na https://trailteam.pl/members/ (jeśli się go jeszcze nie ma) i po otrzymaniu potwierdzenia, podając jako „klub” nazwę naszego zespołu (TRAILteam),  zgłosić się na zawody http://www.maratonbeskidy.pl/formularz.html .

Więcej o tej godnej polecenia imprezie znajdziecie w naszym kalendarzu i w poniższym zaproszeniu od samego Bacy.

Przygotowania IV Maratonu Beskidy wkraczają na ostatnią prostą. Do startu pozostały już tylko 3 tygodnie. 12 listopada w Radziechowach obok Zajazdu Horolna o godz. 10;00 wystartuje maraton, a dwie godziny wcześniej na tą atrakcyjną trasę w Beskidach wystartują zawodnicy Nordic Walking z Mistrzynią Świata Elżbietą Wojciechowską na czele.

Na liście startowej obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji, jest obecnie ponad 200 nazwisk. Na liście startowej znajduje się 5 zawodników, którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km, Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu, Tadeusz Ruta z Łodzi, Jacek Łabudzki z Sandomierza oraz Łukasz Nowosielski z Józefowa i Aleksander Borkowski ze Świnoujścia. Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, która wystartuje w biegu młodzieżowym. Najstarszym zawodnikiem jaki pojawi się na starcie w Radziechowach to 82 letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton. Trasa maratonu bardzo malownicza zaczynamy w Radziechowach obok słynnej górki Horolna skąd górale przepędzili Szwedów podczas Potopu Szwedzkiego, następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na panoramę Beskidów. Biegnąc Doliną Zimnika napotkamy wspaniałą ścieżkę dydaktyczną LP, następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m. gdzie znajduje się najwyższy punkt, który usytuowany jest na 23 km.( obok schroniska na Skrzycznym). Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół, Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Las Biały powracamy tą samą trasą do Radziechów gdzie przy rondzie zaczynamy biec na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce skąd rozpościera się wspaniały widok na całe pasmo Beskidów. Następnie udajemy się w dół przez kamieniołom by po chwili wbiec na drogę w Przybędzy , która zaprowadzi nas na metę przy Zajeździe Horolna. Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi oraz dyplomem ze swoją fotografią udamy się na tradycyjnie góralską watrę i wspaniały żurek,do którego przygrywać nam będzie kapela góralska.

Głównym organizatorem tegorocznych imprez jest Zajazd Horolna, Gmina Radziechowy-Wieprz, Gmina Lipowa oraz Miasto Szczyrk, Komandorem Edward Dudek .

Do zobaczenia na trasie!

Baca

Więcej info na http://www.maratonbeskidy.pl/