TRANSVULCANIA – 38 godzin do startu

 

Kasia dotarła już na La Palmę. Dzisiaj zaliczyła krótkie rozbieganko. Jeszcze przez wyjazdem zdążyliśmy złożyć krótki filmik, z którego dowiemy się nieco o przygotowaniach i o tym czego obawia się nasza zawodniczki. Dla tych, którzy wolą czytać niż oglądać, poniżej przygotowaliśmy prozą to co Kasia powiedziała do kamery.

 

Już za kilka dni bieg TRANSVULCANIA na wyspie La Palma o długości 83km i przewyższeniu 4500 metrów. Trasa przebiega głównym grzbietem wulkanicznym, z południa wyspy w Faro del Fuencaliente do Los Llanos de Aridane. Pokonywać będziemy także najwyższy szczyt Roque de Los Muchachos.

W przygotowaniach do biegu duży nacisk położyłam na trenowanie długich jednostajnych podbiegów pod górę. Spędziłam wiele treningów weekendowych trenując w górach, a także aklimatyzowałam się spędzając kilkanaście godzin na wysokości powyżej 2000 metrów.

Temperatury podczas zawodów będą zdecydowanie wyższe od tych, które doświadczyłam podczas treningów. Średnia temperatura będzie pewnie w okolicach 24-25o, chociaż z uwagi na to, że będziemy wbiegać na wysokość 2400 metrów, u góry może być zdecydowanie chłodniej.

O Transvulcanii już teraz mówi się jako o jednym z najlepiej obsadzonych biegów ultra w tym sezonie. Na starcie między innymi takie gwiazdy jak Kilian Jornet, Iker Karrera, Geoff Roes, Scott Jurek czy Anna Frost.

Najbardziej obawiam się ostatnich 24 kilometrów biegu. Najpierw przez 18 kilometrów zabójczy zbieg z najwyższego szczytu Roque de Los Muchachos, 2000 metrów w dół po dość technicznym terenie, a potem, na koniec, na dobicie 300 metrów podbiegu pod górę.

Na pewno nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że uroki trasy złagodzą męczące chwile. Trzymajcie więc kciuki 12 maja!

 

Zapraszamy do kibicowania! Start w sobotę o 7:00 polskiego czasu.