Konkurs – wygraj srebrnego Eddyego podczas MTB Trophy

W czwartek rusza MTB Trophy – 4-dniowe ściganie w doborowym międzynarodowym gronie w Beskidach. To już piąta edycja tej renomowanej imprezy. Trasa liczy łącznie ok. 270km i 10.000 metrów w pionie.

W tym roku na starcie pojawią sie zawodnicy aż z 19 krajów. KTM TRAILteam będzie reprezentowany przez Justynę Frączek startującą w kategorii K3. Justyna zwyciężyła w tej kategorii 3 lata temu podczas jej jedynego występu w MTB Trophy. „Boję się wyścigu. Jestem dobrze przygotowana, ale pogoda może zaskoczyć. Podobnie jak organizator, serwując niespodziewanie dodatkowe 10km czy 1000m w pionie :)”.

Justyna weźmie też udział w rywalizacji teamów MIX. Wspólnie z Adamem Biewald i Markiem Witkiewiczem będą tworzyć zespół KTM TRAILteam VENUTTO.

A my tradycyjnie zapraszamy na KONKURS. Wystarczy na naszym facebookowym fanpage’u zaproponować miejsce, które w klasyfikacji generalnej i podczas poszczególnych etapów zdobędzie Justyna oraz zespół KTM TRAILteam VENUTTO. Typy na końcowy wynik przyjmujemy do 12:00 w czwartek, na poszczególne etapy można je oddawać do godziny startu (12:00 w czwartek, 9:00 w pozostałe dni). W naszym rankingu za trafną odpowiedź w klasyfikacji generalnej przyznamy 5 punktów, za prawidłowe wytypowanie wyniku etapu – 1 punkt. Jeśli większa ilość uczestników zabawy zdobędzie taką samą ilość punktów, wylosujemy spośród nich ostatecznego zwycięzcę.

Do wygrania… prawdzie srebro! :) Mamy właściwie dwie nagrody:
– teamowy buff – za prawidłowe wytypowanie wyników Justyny Frączek w kategorii K3
srebrny „Eddy” – za prawidłowe wytypowanie wyników zespołu KTM TRAILteam VENUTTO w kategorii Team Mix

Więcej informacji o kolekcji Venutto znajdziecie na stronie producenta.

Interesujący trailer Beskidy MTB Trophy

Opis etapów zapożyczony ze strony zawodów

1 ETAP, SKRZYCZNE (07.06.2012)
66km, 2320m w górę
Każda trasa w okolicach najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzycznego jest praktycznie idealna dla zawodników biorących udział w MTB Trophy. Skrzyczne nie starzeje się, nie traci na wartości, ponieważ z roku na rok te okolice radykalnie zmieniają swój wygląd. Powstają nowe drogi, znikają lasy, otwierają się nowe panoramy, niespotykane do tej pory na tak wielką skalę.
Całkowicie nowy odcinek powstał w oparciu o kilkukilometrową stokówkę, tym razem od strony wschodniej – opasającą pasmo Baraniej Góry. Tym razem znane i utarte leśne ścieżki ubogacono o nowe odcinki, których wiekszość sprawi prawdziwym góralom wiele satysfakcji. Etap dość krótki, ale w 100% MTB. Zakręcone single i szutrówki po czeskiej stronie przechodzą w techniczne ścieżki i stromizny. Zero kompromisów, w sam raz na dobrą rozgrzewkę przed kolejnymi etapami.

2 ETAP, JAVOROVY (08.06.2012)
80km, 2800m w górę
Etap 2 to stary – nowy kierunek jazdy w pięcioletniej już historii Beskidy MTB Trophy. Po krótkiej przerwie ponownie na trasie zagości słynny, czeski zjazd ze szczytu Javorovego. Techniczne, wąskie i zdradliwe „agrafki” niejednemu bikerowi pokazały już „miejsce w szeregu” …

3 ETAP, RYSIANKA (09.06.2012)
69km, 2478m w górę
Na przestrzeni ostatnich pięciu lat Wielka Racza dzierżyła nieprzerwanie koronę „królewskiego etapu”. Odcinek w kierunku Hali Rysianka najprawdopodobnie zbliży się „kultowością” do dotychczasowej królowej Beskidy MTB Trophy.

4 ETAP, WIELKA RACZA (10.06.2012)
74km, 2805m w górę
Wielka Racza dzierży nieprzerwanie koronę „królewskiego etapu”. Dotychczas jedynie projekt zdobycia Klimczoka zbliżył się niebezpiecznie blisko i zagroził „detronizacją”. Zapobiega temu zestaw tras zawierających wszystkie najciekawsze elementy z poprzednich edycji: Ochodzita, Sołowy Wierch, Skalanka, a następnie czerwonym szlakiem, treściwy wjazd na Wielką Raczę. Ten kierunek, odwrotny jak do tej pory, daje większą radość jazdy po wąskich, krętych i eksponowanych leśnych singlach „Worka Raczańskiego”.
Wracamy także na odcinek graniczny, w kierunku Schroniska na Przegibku. Wymagający technicznie „kawałek” będzie zawierał kilka podejść, jednakże późniejsza satysfakcja ze zjazdu w kierunku Rycerki wynagrodzi trudy „butowania”.