SALEWA TRAILteam startuje w Słowenii

 

Już w piątek nasz SALEWA TRAILteam w składzie Justyna Frączek, Maciej Dubaj, Maciej Mierzwa i Łukasz Warmuz wyruszy na 440-kilometrową trasę rajdu Adventure Race Slovenia. Do pokonania: 125km trekkingu, 240km na rowerze górskim, 2km w jaskiniach, 2km pływania, 24km kajakiem, 16km na rolkach, 1km canyoning, 100m zjazdu na linie, 29km biegu na orientację… wszystko w 50 godzin, bez przerwy.

Lista startowa budzi respekt. Razem prawie 130 zawodników z 16 krajów. W zeszłym roku Justyna, Maćki i Łukasz zdołali ograć konkurencję, ale widząc takie nazwiska jak Petri Forsman, jest jasne, że powtórzenie sukcesu jest trudnym zadaniem. „Łatwo nie będzie, ale o to chodzi :)” podsumował Maciek Mierzwa. Na pewno nie tylko naszych zawodników do Słowenii przyciągają piękne góry, jaskinie, kaniony. Miejmy nadzieję, że będą mieć możliwość się nimi podelektować podczas zawodów :).

Wczesnym rankiem w piątek ekipy zostaną wywiezione autobusami na start. Meta – dla najlepszych około południa w niedzielę – w Velenje.

Kibicując jedynej polskiej ekipie w Słowenii można wziąć udział w konkursie z nagrodami, który zostanie przeprowadzony na naszym profilu Facebook. Do wygrania biodrówka Deuter Pulse One (pierwsze miejsce) i nasz teamowy buff. O ile pierwszym zadaniem konkursowym będzie „tylko” wytypowanie miejsca, które zdobędzie SALEWA TRAILteam (odpowiedź należy przesłać do 10:00 w piątek; za poprawne wytypowanie wyniku można wygrać aż 3 punkty w naszym konkursie), to podczas zawodów trzeba będzie wykazać się refleksem. Zadamy kilka dodatkowych pytań – kto pierwszy poprawnie na nie odpowie może zdobyć dodatkowy punkt za każde pytanie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Strona zawodów

live tracking