Finałowy MTB Marathon w Istebnej

Powerade Garmin MTB Marathon 2012 za kilka dni przejdzie do historii… Istebna standardowo kończy sezon górskich zmagań. Finałowe dekoracje, konkursy i ostatni bufet sezonu tradycyjnie wieńczą serię zawodów.

KTM TRAILteam w mocnym składzie pojawi się w Istebnej. Wystartują: Justyna Frączek, Natalia Dubaj, Dorota Kwiatkowska, Marcin Gołuszka, Wojtek i Mateusz Maciążka. Justyna już przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata AR we Francji zapewniła sobie zwycięstwo w rankingu, jednak pozostali mają jeszcze możliwość zawalczyć o wyższe miejsce w klasyfikacji.

Tak imprezę reklamuje organizator:

Istebna jest wyjątkowym miejscem na europejskiej mapie MTB. Tutaj jeździ się we wszystkie strony świata, a ilość górskich tras, gór i dolin, dostępnych na rowerze górskim jest prawie nieskończona.

Wydawało się, że najbardziej „esencjonalnie beskidzką” trasę MTB, pokonywaną od prawie 7 lat przez tysiące bikerów nie można już zmienić, a jednak miejscowi „górale” zaserwowali uczestnikom nową porcję krajobrazów. Przekonaj się jak bardzo uzrozmaicona jest nowa propozycja trasy maratonu, która powstała z połączenia najciekawszych odcinków tras z poprzednich lat. Dochodzą do tego nowe szlaki i drogi leśne, powstałe na skutek masowej zrywki świerka istebniańskiego. Choć masowe zmiany w lasach wyglądają na pierwszy rzut oka okrutnie, to jednak dla nas, bikerów, niesie to sporo nowych możliwości: beskidy poprzecinane nowymi drogami i ścieżkami leśnymi, piękne widoki z odsłoniętych zrębów i karczowisk, zmienione krajobrazy i nowe porcje adrenaliny. Wraz z ilością kamieni, korzeni i błota rośnie jej poziom, której nadmiar w Beskidach, a zwłaszcza TYCH Beskidach nikomu nie zaszkodzi ;-)

Przez górskie pogranicze Polski, Czech i Słowacji wiodą najciekawsze, najbardziej kultowe trasy MTB. Czy to prawda? Zapytajcie o to uczestników etapówki „Beskidy MTB Trophy”, „finisherów” w zielonych koszulkach i przyjeżdżajcie 29 września na maraton do Istebnej! Te tereny gwarantują zawsze doznania o jakich nawet nie myślałeś!

Wszystkim startującym życzymy powodzenia!

Trasa GIGA

Zobacz cały szlak MTB Marathon Istebna 2012 – trasa GIGA

Trasa MEGA

Zobacz cały szlak MTB Marathon Istebna 2012 – trasa MEGA

Trasa MINI

Zobacz cały szlak MTB Marathon Istebna 2012 – trasa MINI

Strona zawodów: http://mtbmaraton.pl/