Maraton Karkonoski Mistrzostwami Świata w Długodystansowym Biegu Górskim

Robert Gudowski, dyrektor Maratonu Karkonoskiego, zaprasza wszystkich biegaczy górskich na doniosłe wydarzenie.

W ramach V Maratonu Karkonoskiego rozegranego 3 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu Górskim, nad którymi honorowy patronat objęła Pani Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Rafał Jurkowlaniec.

Zawodnicy amatorzy będą mogli zmierzyć się z najlepszymi długodystansowymi biegaczami górskimi z całego świata w tym samym czasie i na trasie poprowadzonej grzbietem Karkonoszy pomiędzy Szrenicą i Śnieżką.

Zapisy w ramach „limitu otwartego” ruszają 01.02.2013 roku w samo południe. Limit uczestników to 500 osób, z czego minimum 100 miejsc zarezerwowanych jest dla zawodników z zagranicy.

Zapisy będą odbywać się przez portal zgłoszeń datasport.pl, dlatego wskazane jest wcześniejsze założenie sobie konta w celu szybszego przebiegu zapisów. Jednocześnie po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zawodnik zostanie przekierowany do płatności elektronicznych, gdzie będzie mógł dokonać płatności. Za pełne dokonanie zgłoszenia uważane jest wypełnienie formularza i dokonanie płatności. Po wyczerpaniu limitu zgłoszeń, nie będzie możliwości dokonania zapisu.

Szczegółowy regulamin znajduje się już na stronie internetowej www.maratonkarkonoski.pl. Wszystkie newsy i informacje będą się na bieżąco pojawiać na stronie biegu, jak również na funpage na facebooku.