Narciarski Bieg Sasinów

 

 

Tekst: Maciej Tracz

18 lutego 2006 odbyła się pierwsza edycja Narciarskiego Biegu Sasinów. Impreza od samego początku skierowana jest do amatorów narciarstwa biegowego. Co roku przyciąga coraz większą liczbę uczestników, którzy przyjeżdżają do Wysokiej Wsi ze wszystkich zakątków Polski. Przez siedem lat z imprezy małej i lokalnej Bieg Sasinów stał się jedną z najpoważniejszych i najliczniejszych imprez masowych w Polsce. Stało się tak nie tylko dzięki profesjonalnie przygotowanym trasom, niespotykanej rodzinnej atmosferze, dobremu cateringowi i malowniczym plenerem Wzgórz Dylewskich.

Na uczestników przed zawodami czeka ekipa serwismenów smarujących narty. Trasa zawodów ma położone od trzech do pięciu torów w jednym kierunku, tak aby możliwe było swobodne wyprzedzanie. Zapewniony został elektroniczny pomiar czasu. Każdy uczestnik otrzyma medal a na najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych dystansach czekają puchary i nagrody. Przewidziane zostały również inne nagrody i upominki.
W 2012 mimo siarczystego mrozu sięgającego – 20°C na starcie stanęło ponad 160 uczestników. Najmłodsi mieli po 7 lat i bez problemów poradzili sobie z pięciokilometrową trasą.


Tegoroczna edycja Narciarskiego Biegu Sasinów będzie miała miejsce 26.01.2013. Start zawodów nastąpi o godzinie 11:00 a biuro zawodów czynne będzie od godziny 9.00 do 10.45. Zapisywać się można również na stronie www.biegsasinow.pl i tam też znaleźć można wszystkie podstawowe informacje dotyczące imprezy.