Rankingi Adventure Racing 2012

Miło jest się nam pochwalić 33. miejscem światowego rankingu adventure racing. Po udanym starcie we Francji na tej właśnie pozycji został sklasyfikowany nasz SALEWA TRAILteam. Tym bardziej miło, że jedynie 3 ekipy z taką samą ilością rajdów ujętych w rankingu znalazła się przed nami (zatem dla lubiących korzystać z relatywizmu statystyki – to prawie pierwsze miejsce za podium :)

Kto wciąż nie do końca wie o co w to AR chodzi – oto kilka stosownych ujęć (niestety z komentarzem w zagranicznym narzeczu):

Ewentualnie, leciwa już nieco wersja w telegraficznym skrócie – spot reklamowy zawodów Primal Quest, który wciąż uważamy za jeden z lepszych obrazów video oddających specyfikę AR:

Na krajowym podwórku w biegłym roku kolejny raz zdobyliśmy pierwsze miejsce w obecnie jedynym rankingu prowadzonym przez niestrudzonego Michała Kiełbasińskiego – NZARP. Mimo tylko 5 zakwalifikowanych startów SALEWA TRAILteam (zgodnie z regulaminem tego rankingu, sumuje się wyniki z 7 zawodów), nasza ekipa nie tylko zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej, ale również indywidualnej: Justyna Frączek – I miejsce wśród kobiet, Łukasz Warmuz – I miejsce wśród mężczyzn, Maciek Mierzwa – II, Maciek Dubaj – III. Warto odnotować fakt, że w tym sezonie sklasyfikowano aż 212 zespołów.

Zatem tym bardziej SERDECZNIE GRATULUJEMY JUSTYNIE, MAĆKOM i ŁUKASZOWI!

Ale my tu o sezonie 2012, podczas gdy trzeba już szykować się do kolejnych startów. Za dwa tygodnie rozgrywane w zimowej scenerii Mistrzostwa Europy, później dużo ciekawego rajdowania uwieńczonego, mamy nadzieję, udanym występem w grudniu w Mistrzostwach Świata na Kostaryce.

Również w tym roku liczymy na Wasz doping i wsparcie duchowe, które bardziej niż to materialne pozwala Zespołowi kończyć z uśmiechem na twarzach nawet najtrudniejsze rajdy.