Ruszyły zapisy na IX Polar Sport Skitour

Tekst: Piotrek Krygowski

Ruszyły zapisy do IX Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 1 marca skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza zaliczana bowiem do Pucharu Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim, na stałe wpisała się już w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższeń.

Na trasie organizatorzy przewidzieli dwa odcinki specjalne (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok drogi „stokówka”.

W tym roku będzie kilka nowości:

Nowy, wygodny formularz zapisów, koszulka termoaktywna z możliwością wybrania rozmiaru , personalizowany numer startowy z chipem, który ułatwi pomiar czasu. Na mecie uczestnik otrzyma sms ze swoim wynikiem a także medal. W trakcie trwania imprezy dzięki centrum testowemu „Dynafit Center-Yurta Bar” oraz „Dynafit Academy” będzie możliwość darmowego testowania szerokiej kolekcji nart marki Dynafit.

Dziewiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja pozwalająca amatorom zmierzyć się z zawodnikami porównując własne wyniki z najlepszymi skitourowcami w kraju, ale również wydarzenie towarzyskie, którego nie można ominąć.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka. Dzięki głównemu sponsorowi, firmie Dynafit przewidziano bony zakupowe o wartości 10 tys. zł. a łączna suma nagród wyniesie w tym roku ok.  60.000 złoty.

Start zawodów zaplanowano na 1 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 17.00 w Karczmie Styrnol. Wydarzeniu towarzyszyć będzie darmowe centrum testowe takich marek jak: Dynafit, K2.

Dlatego też zapraszamy całe rodziny.

Trzymamy kciuki za opad śniegu i zapraszamy do Zawoi.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/pages/Polar-Sport-Skitour-im-Basi-German/310723648952156

http://zawody.polarsport.pl/

Link do zapisów: http://zawody.polarsport.pl/zapisy-2/

_JAR6065

mapa

dynafit test center (LOGO)

plakat 2014 media