Marcin i Piotrek zwycięzcami Zimnego Extrema

W czasie 22:54:02 sztafeta w składzie Piotr Hercog i Marcin Świerc pokonała 19 pętli przez szczyt Łysej Góry zapewniając sobie pierwsze miejsce w ADIDAS TERREX 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2012. Byli na prowadzeniu przez całą dobę, łącznie pokonali 186km. GRATULUJEMY wygranej w tak pięknym stylu!

Oficjalne wyniki na stronie organizatorów.

Serdecznie dziękujemy Piotrkowi Zygmuntowi za przekazywane newsy i zdjęcia. Galerię zdjęć znajdziecie na samym dole, a kto nie przepada za Facebookiem, poniżej relacja Piotrka.

Pogoda na starcie słoneczna, bezwietrzna z lekkim mrozem. Zawodnicy wyruszyli z Malenovic o godzinie 10.00. Do pierwszej pętli, poprzedzonej kilkukilometrowym prologiem wystartował Marcin Świerc. Około godziny 11:25 na punkcie pomiaru czasu pojawili się dwaj pierwsi zawodnicy a jednym z nich był Marcin. Niewiele brakowało a zawstydziłby organizatorów, którzy w ostatniej chwili zdążyli ustawić bramkę ;-) Po sprawnym przekazaniu „chip’a” w drogę na szczyt Lysej Hory (1323m n.p.m) rusza Piotr Hercog

12:30 Piotrek Hercog kończy swoją pierwszą pętlę. Marcin po odpoczynku rusza na drugą. Kolejni zawodnicy „z czołówki” docierają do punktu pomiaru czasu po około 6 minutach. Garść danych technicznych z zegarka SUUNTO Piotrka ( pierwsza pętla ): dystans: 9,8 km; zbieg / podbieg: 766m. Głównym problemem zgłaszanym przez zawodników są inni zawodnicy i turyści którzy nieco utrudniają wyprzedzanie ich. Skutkuje to czasem upadkiem w głęboki śnieg obok trasy. Problemów nie sprawiają natomiast buty w których biegną Piotrek i Marcin. SALOMON SPIKECROSS 3 świetnie sprawdzają się na dzisiejszych zawodach.

16:24 Na swojej trzeciej pętli Piotr Hercog mija punkt pomiaru czasu na szczycie Łysej Góry.

17:15 Na trasie zupełna ciemność. Szczególnie uciążliwa na ostatnich 4km zbiegu.

17:55 Wg ostatnich pomiarów zajmują pierwsze miejsce, stale zwiększając przewagę nad rywalami. U chłopaków jest wola do walki i pozytywne nastawienie, pamiętajmy jednak że do zakończenia wyścigu zostało jeszcze 16h !

18:10 „Robi się coraz ciężej” – Marcin Świerc, na chwilę przed krótką drzemką regeneracyjną.

20:35 Marcin po piątej pętli. Piotrek w trasie. Przewaga chłopaków nad kolejnym zespołem wynosi 47min :-)

00:00 Chłopaki stale zwiększają przewagę. Na trasie aktualnie biegnie Marcin.

01:25 Po każdym kolejnym odpoczynku, coraz trudniej podnieść sie łóżka i wrócić na trasę.

08:50 Za chwile w pokoju powinien zjawić się Marcin…

09:05 … i jest. Dziesięciokrotny zdobywca Łysej Góry bez odpoczynku idzie na przydziałowy gulasz. Wcześniej chłopaki decydują, że start na 10 pętlę Piotrka nie będzie miał już większego sensu. Uzyskana przewaga daje praktycznie wygraną. Oczywiście czekamy na oficjalne wyniki. A Piotrek i Marcin do tego czasu niech odpoczywają, bo mają poczym. Najbardziej we znaki dało się im nocne zbieganie.

12:00 W południe odbyła się dekoracja zwycięzców zawodów ADIDAS TERREX 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2012. Piotr Hercog i Marcin Świerc, za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii: sztafeta męska, odebrali zasłużone gratulacje i nagrody.

Foto: Piotr Zygmunt